Diamenty

Brylant to  inwestycja czy niepowtarzalny prezent?

 

Zakup brylantu w pierścionku to w większości przypadków niepowtarzalny prezent który zostaje na zawsze bo nikt takiego prezentu nie wyrzuci do kosza co zdarza się z wieloma rzeczami które dostajemy lub posiadamy. Dodatkowo może być to zakup który będzie inwestycją na lata. Jednak nie każdy pierścionek z brylantem jest dobrą inwestycją. To tak jak kupować akcję. Jedne mogą wzrosnąć a drugie spaść. W przypadku brylantów jednak z góry wiadomo które kamienie, o konkretnej klasie czystości, barwie są bardzie “chodliwe”, a które mniej.  Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczącej dedykowanej oferty dopasowanej do kwoty inwestycji: 780 118 661, jan.k@diamondsky.pl lub w naszym salonie przy ul. Wiślnej 2 w Krakowie.

Pozdrawiam i życzę owocnych zakupów

Jan Karaszkiewicz
Rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego nr up. 3/14

P.S. Poniżej podstawowe informacje na temat brylantów.

Brylanty inwestycyjne

Każdego roku na światowym rynku jubilerskim pojawia się ponad 15 mln karatów diamentów inwestycyjnych. Jedynie dzięki ścisłym zasadom klasyfikacji możliwe jest precyzyjne określanie ich wartości. Cechami, które eksperci biorą pod uwagę, są 4 własności najpiękniejszych kamieni szlachetnych świata; ich barwa, czystość, proporcje i wykończenie szlifu oraz masa. Najcenniejszymi wśród kamieni szlachetnych są brylanty. Ich ceny od kilkudziesięciu lat stale rosną, co sprawia, że stały się atrakcyjną lokatą kapitału. Brylanty są droższe od nieoszlifowanych kamieni szlachetnych.

Czym się różni brylant od diamentu

Oferowane kamienie szlachetne posiadają certyfikację instytucji gemmologicznej, gwarantującą ich jakość. Międzynarodowe organizacje gemmologiczne i jubilerskie przyjęły szereg reguł terminologicznych, które definiują jakie kamienie mogą być nazywane diamentami. Wyłącznie naturalnie występujący minerał może być określany tą nazwą. Z kolei nazwa brylant, choć w języku potocznym stosowana zamiennie, zarezerwowana jest wyłącznie dla szlifu.

Właściwości kamieni szlachetnych

Diament to najcenniejszy i najtwardszy kamień szlachetny (10 stopni w skali Mohsa). Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa adamas, które oznacza niepokonany lub niezwyciężony. Najczęściej do celów jubilerskich wydobywane są minerały bezbarwne, a do najrzadszych i zarazem najdroższych należą kamienie szlachetne o barwie czerwonej i niebieskiej. Występują również w barwie żółtej, brązowawej, zielonej, szarej i czarnej.