Diamenty

Brylanty inwestycyjne (diamenty)

 

Każdego roku na światowym rynku jubilerskim pojawia się ponad 15 mln karatów diamentów inwestycyjnych. Jedynie dzięki ścisłym zasadom klasyfikacji możliwe jest precyzyjne określanie ich wartości. Cechami, które eksperci biorą pod uwagę, są 4 własności najpiękniejszych kamieni szlachetnych świata; ich barwa, czystość, proporcje i wykończenie szlifu oraz masa. Najcenniejszymi wśród kamieni szlachetnych są brylanty. Ich ceny od kilkudziesięciu lat stale rosną, co sprawia, że stały się atrakcyjną lokatą kapitału. Brylanty są droższe od nieoszlifowanych kamieni szlachetnych.

Czym się różni brylant od diamentu

Oferowane kamienie szlachetne posiadają certyfikację instytucji gemmologicznej, gwarantującą ich jakość. Międzynarodowe organizacje gemmologiczne i jubilerskie przyjęły szereg reguł terminologicznych, które definiują jakie kamienie mogą być nazywane diamentami. Wyłącznie naturalnie występujący minerał może być określany tą nazwą. Z kolei nazwa brylant, choć w języku potocznym stosowana zamiennie, zarezerwowana jest wyłącznie dla szlifu.

Właściwości kamieni szlachetnych

 
Diament to najcenniejszy i najtwardszy kamień szlachetny (10 stopni w skali Mohsa). Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa adamas, które oznacza niepokonany lub niezwyciężony. Najczęściej do celów jubilerskich wydobywane są minerały bezbarwne, a do najrzadszych i zarazem najdroższych należą kamienie szlachetne o barwie czerwonej i niebieskiej. Występują również w barwie żółtej, brązowawej, zielonej, szarej i czarnej.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu uzyskania Szczegółowe informacje dotyczące oferowanych inwestycyjnych kamieni szlachetnych pod telefonem: 12 422 77 93 ; 606 935 735 lub w naszym salonie przy ul. Wiślnej 2 w Krakowie.