Często zadawane pytania

1. Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy według polskiej tradycji nosi się na palcu serdecznym prawej dłoni. W kulturze anglosaskiej jest to palec serdeczny lewej dłoni. Po ślubie praktykuje się kilka rozwiązań: obrączka noszona jest na tym samym palcu razem z pierścionkiem lub pierścionek zostaje przełożony na palec środkowy, ewentualnie na palec serdeczny drugiej dłoni.

2. Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

Tradycyjnie pierścionek zaręczynowy jest klasycznym wzorem z jednym, centralnym brylantem (diamentem o szlifie brylantowym okrągłym). Współcześnie pierścionki zaręczynowe mają przeróżne formy, a centralny diament często występuję w towarzystwie mniejszych, bocznych brylantów. Zdarza się również, że główną ozdobą pierścionka zaręczynowego jest inny kamień szlachetny: szafir, rubin, szmaragd, tanzanit, ametyst lub topaz.

3. Jak zmierzyć rozmiar palca?

Najlepiej skorzystać z miarek jubilerskich, dzięki którym precyzyjnie można określić poprawny rozmiar. W sytuacji, kiedy pierścionek ma być niespodzianką, najlepiej w tajemnicy zmierzyć rozmiar (średnicę wewnętrzną w milimetrach) pierścionka, który obecnie nosi wybranka serca. Można również przymierzyć go na swoim palcu i zapamiętać jak leży a następnie przymierzyć miarki jubilerskie i znaleźć tą, która leży podobnie do pierścionka. Jeśli nie mamy możliwości przymierzenia pierścionka, można zamówić dowolny rozmiar (mierzony „na oko”) – a po wręczeniu skorygować rozmiar na właściwy. Usługa korekty rozmiaru pierścionka jest w naszym salonie bezpłatna przez okres 30 dni od daty odbioru.

4. Czy jest możliwa zmiana rozmiaru?

Oczywiście. Rozmiar każdego zakupionego w naszym salonie pierścionka można skorygować na dowolny. Usługa korekty rozmiaru jest darmowa przez 30 dni od daty odbioru zamówienia. Usługa darmowej korekty rozmiaru nie dotyczy obrączek, których rozmiar jest ewentualnie korygowany podczas przymiarki.

5. Czy jest możliwość zamówienia rozmiaru połówkowego np. 12.5?

Oczywiście. W naszym salonie przy użyciu miarek jubilerskich oraz modeli pierścionków jesteśmy w stanie precyzyjnie określić rozmiar.

6. Czy można zamówić pierścionek w małych rozmiarach np. 5,6?

Tak. Każdy pierścionek wykonywany jest na indywidualne zamówienie, dzięki czemu możemy wykonać każdy, dowolny rozmiar.

7. Ile trwa realizacja zamówienia?

Standardowo czas realizacji zamówienia od momentu zaakceptowania projektu przez klienta to od 4 do 7 dni roboczych. Czas realizacji obrączek to 20 dni roboczych. W przypadku biżuterii wykonywanej z platyny, palladu lub złota palladowego czas realizacji wynosi od 10 do 21 dni roboczych.

8. Co zrobić jeśli pierścionek nie spodobał się wybrance?

To żaden kłopot. W naszym salonie można wymienić lub zwrócić zakupiony pierścionek do 30 dni kalendarzowych. Możliwość zwrotu nie dotyczy obrączek ślubnych i zamówień specjalnych.

9. Czy można wykonać grawer na pierścionku?

Oczywiście. Usługa wykonania grawerunku jest darmowa. Niektóre modele ze względu na swoją budowę mogą wymagać odpłatnego grawerunku ręcznego.

10. Czy grawer jest gratis?

Grawerowanie tekstu na pierścionku lub obrączkach jest darmowe. Istnieje możliwość wykonania grawerunku ręcznie, koszt takiej usługi to 6 pln za każdy znak. Niektóre pierścionki ze względu na swą budowę wymagają grawerunku ręcznego.

11. Czy złoto białe jest droższe od żółtego ?

Białe i żółte złoto mają tą samą cenę. Cena złota zależna jest od jego próby np. 585 lub 750.

12. Czy diamenty dobiera się do koloru złota?

Tak. Jedną z cech diamentu jest barwa opisana symbolami literowymi od D do Z. Im barwa bliższa litery D tym diament bardziej bezbarwny. Przyjmuje się, że dla biżuterii wykonanej z białego złota lub platyny, diament powinien mieć barwę nie niższą niż H (barwa biała). W biżuterii wykonanej z żółtego złota można oprawić diamenty o nieco niższej barwie (np. I, J).

13. Czy złoto może uczulać?

Statystycznie rzadko stop złota może być przyczyną uczulenia. W przypadku wrażliwości skóry na nikiel zawarty w białym złocie polecamy wykonanie biżuterii ze złota palladowego. Tradycyjne białe złoto pokrywane jest rodem (rodzaj platynowca), który ma zapobiegać przedostawaniu się niklu, równocześnie rod nadaje biżuterii białą barwę.

14. Jak czyścić biżuterię?

Biżuterię najlepiej przynieść do naszego salonu, gdzie przy użyciu specjalnej ultradźwiękowej myjki przywrócimy jej dawny blask. Domowym sposobem jest czyszczenie biżuterii miękką szczoteczką w ciepłym roztworze wody z mydłem, bez detergentów.

15. Czy każdy pierścionek posiada certyfikat?

Tak. Pierścionki oferowane przez Diamond Sky Lisiewski Group posiadają szczegółową ekspertyzę opisującą oprawione kamienie szlachetne oraz kruszec, z którego wykonana jest biżuteria.

16. Czy pierścionki posiadają gwarancję?

Tak. Pierścionki objęte są 24 miesięczną gwarancją. Szczegóły zobacz w regulaminie.

17. Jaki kamień najbardziej pasuje na zaręczyny?

Współcześnie zarówno diamenty jak i kolorowe kamienie szlachetne oprawiane są w pierścionkach zaręczynowych. Oprócz diamentów oprawia się rubin, szafir, szmaragd, tanzanit, ametyst, topaz

18. Jaki dobrać kamień do pierścionka?

Najlepiej wybrać kamień, który przypuszczamy, że spodoba się wybrance. W pierścionkach klasycznych najczęściej oprawia się diamenty. W zależności od koloru złota barwa diamentu może się różnić. (pkt. 12) Współcześnie coraz częściej oprawia się kolorowe kamienie szlachetne takie jak rubin, szafir, szmaragd, tanzanit czy topaz.

19. Czy inne kamienie oprócz brylantów pasują na zaręczyny?

Oczywiście. Przede wszystkim przy doborze kamieni należy kierować się gustem osoby, którą pragniemy obdarować. Obecnie coraz częściej w pierścionkach zaręczynowych oprawia się kolorowe kamienie szlachetne.

20. Jak najlepiej się oświadczyć?

Na to pytanie każdy znajdzie inną odpowiedź. Oświadczyny mogą mieć miejsce podczas romantycznej kolacji, wędrówki na górskim szlaku, z pierścionkiem ukrytym w bukiecie ulubionych kwiatów lub schowanym w zaskakującym miejscu – w nieograniczonej ilości miejsc i sytuacji. Pole dla Waszej wyobraźni jest nieograniczone. Powodzenia!