Pierścionki zaręczynowe szafir

Dzień zaręczyn z pewnością jest wyjątkowy dla obojga kochających się osób. Bez wątpienia każdy z mężczyzn pragnie tego dnia ofiarować swojej ukochanej najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy, który będzie odzwierciedleniem jej duszy i okaże, jak bardzo jest dla niego ważna. Dlatego ważne, aby biżuteria, która zostaje podarowana wybrance, była równie wyjątkowa jak ona sama.

  • Filtry
  • Sortuj wg:
    ...
diamondsky.pl Reviews with ekomi-pl.com

Pierścionki zaręczynowe, szafir – sklep Diamond Sky

Poszukując idealnego symbolu miłości, warto zwrócić uwagę na pierścionki zaręczynowe z szafirem. Czym się wyróżniają i dlaczego są tak niezwykłe? Szafir jest drugim najtwardszym minerałem zaraz po diamencie. Jego nazwa z łaciny oznacza “niebieski kamień”, choć występuje w wielu kolorach oraz osiąga twardość o wartości 9 w skali Mohsa. Bez wątpienia najpopularniejszym odcieniem szafiru jest właśnie głęboki błękit. Za jego piękny i nieskazitelny kolor głębi oceanu odpowiadają jony żelaza oraz tytanu.

Szafir pozyskuje się ze skał metamorficznych, które są bogate w tlenek glinu. Ponadto możliwe jest wydobycie go z pegmatytów, bazaltoidów czy złóż rozsypiskowych. Wydobywaniem wspomnianych kamieni zajmowano się już w czasach starożytnych, głównie na obszarze dzisiejszej Sri Lanki. Co ciekawe, to właśnie z wykorzystaniem tego kruszcu wyrzeźbione zostały trzy słynne popiersia amerykańskich prezydentów.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem – bezcenny wyraz miłości

Szafir stanowi idealny wybór, aby wyrazić swoje uczucia względem drugiej osoby. W starożytności kamień ten uchodził za symbol prawdy, sprawiedliwości, pokoju, przyjaźni oraz nieprzemijalności. Ponadto oznacza małżeńskie szczęście, tak więc wybór pierścionka z szafirem na zaręczyny z pewnością będzie znakomitą decyzją.

Nie da się ukryć, że szafir jest klejnotem, który nadaje niesamowitej elegancji. O tym, jak szlachetny ma charakter, świadczy fakt, iż zdecydował się na niego sam książę William, ofiarując go swojej żonie Kate Middleton. Pierścionki zaręczynowe z szafirem cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko z uwagi na niezwykłe przesłanie, ale też liczne walory estetyczne.

Wszelka oferowana przez nas biżuteria zaręczynowa została wykonana z niesamowitą precyzją oraz dokładnością. Aby wydobyć naturalne piękno szafiru, możliwe jest zastosowanie szlifu brylantowego bądź schodkowego. W przypadku chęci podkreślenia głębokiego niebieskiego odcienia wykorzystuje się również szlif płaski.

Dzięki wyjątkowym pierścionkom zaręczynowym z szafirem możliwe jest wyrażenie swoich głębokich uczuć bez użycia słów. Z pewnością każda kobieta będzie zachwycona tym wyborem i poczuje się niezwykle wyjątkowo. Jest to znakomity prezent zarówno dla odważnych wybranek, jak i tych, które cenią sobie elegancję oraz klasę w nieco subtelniejszym wydaniu. Niewątpliwym atutem tego szlachetnego kamienia jest uniwersalność – wygląda zjawiskowo w otoczeniu biżuterii wykonanej z praktycznie każdego metalu, szczególnie białego złota. Dzięki swojej wytrzymałości klejnot ten stał się ponadczasowym dodatkiem. Jego piękno i elegancja zachwycą nawet najbardziej wymagającą kobietę.

Close Mój koszyk
Close Ulubione
Close Ostatnio oglądane
Close
Produkty do porównania (0 Produktów)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Close
Categories